JP Morgan Chase z dobrymi wynikami kwartalnymi

JP Morgan Chase to jedna z ważniejszych światowych spółek holdingowych, z aktywami wartymi około 2,5 biliona dolarów w 2016 roku, co pokrywane jest jedynie w około 10% kapitałami własnymi, która obecnie jest w czołówce w zakresie bankowości inwestycyjnej oraz w zakresie usług świadczonych klientom biznesowym. W obiegły piątek, jako jeden z wielu dużych banków w USA (jak np. także Citigroup czy Pittsburgh), ogłaszała swoje sprawozdania kwartalne.

Najnowsze wyniki JP Morgan Chase są stosunkowo optymistyczne zarówno dla banku jak i dla inwestorów czy klientów. W drugim kwartale 2018 roku zysk wyniósł około 8 miliardów dolarów, czyli o 18% więcej w stosunku do roku 2017, a same przychody o 6% rok do roku, czyli do 28,4 miliardów dolarów i były o 840 milionów wyższe od rynkowego konsensusu. Największe przyrosty odnotowano w bankowości inwestycyjnej – o 620 milionów dolarów więcej od oczekiwanych na rynku.

Na giełdzie akcje JP Morgan Chase urosły do 2,29 dolara na akcje, gdzie oczekiwania były na poziomie 2,22 dolarów za jedną akcję, a w ubiegły piątek walory w handlu przedsesyjnym wzrosły o 0,6%, ale skończyły delikatnie spadając.

Jamie Dimon, CEO JP Morgan Chase wspomina o ogólnym wzroście światowej gospodarki i zwłaszcza USA, upatrując przyczyny wysokich wyników w szczególnie pozytywnych nastrojach i zaostrzonych oczekiwaniach swoich klientów, a także podkreśla, że nie byłoby możliwe osiągnąć aż tak dobre wyniki bez „boomu” w handlu, fuzji przeprowadzanych przez spółkę, ogólnych cięć w podatkach dla systemu bankowego Stanów  i IPO.

Małgorzata Sobotka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *