CD Projekt poniżej oczekiwań

Największa polska spółka z branży gier opublikowała swoje wyniki z trzeci kwartał 2018 roku. Chociaż rynek spodziewał się istotnego spadku przychodów, w związku z charakterystyką działalności spółki, to jednak Redsi zdołali zaskoczyć wynikami poniżej oczekiwań. Wywołało to sporą falę podaży w godzinach porannych na wykresie spółki tuż po ogłoszeniu.

Nie tylko wyniki za poprzednie trzy miesiące mogą niepokoić inwestorów, w raporcie bowiem znaleźć możemy też informację odnośnie sprzedaży wydanej już w czwartym kwartale gry „Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści”:

„Mając na uwadze opinie i pozytywne komentarze ze strony branżowych ekspertów, zarząd spółki zakładał wyższy niż osiągnięty od premiery do dnia publikacji sprawozdania poziom sprzedaży tytułu”.

Gra jest powiązana ze swoistym restartem pierwszej w historii spółki gry sieciowej w modelu Free-to-Play „Gwint: Wiedźmińska Gra Karciana” i słabsze, od oczekiwanych, wyniki „Opowieści” mogą też oznaczać słabszy odbiór przez graczy rozwijanej od ponad roku karcianki, która także otrzymała niedawno solidną dawkę zawartości w ramach projektu „Homecoming”.

Jakub Zdónek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *