CCC na zakupach w Rumunii

25 kwietnia została sfinalizowana transakcja pomiędzy CCC Shoes & Bags, czyli spółką zależną CCC, a Shoe Express. Polska firma obuwnicza nabyła za 33 mln euro 100% udziałów rumuńskiej firmy z siedzibą w Bukareszcie.

W grudniu ubiegłego roku CCC podpisała wstępne porozumienie z firmą Brands International SRL, która do tej pory zarządzała na zasadach franczyzy sklepami CCC w Rumunii. Porozumienie dotyczyło nabycia części przedsiębiorstwa, która była odpowiedzialna za prowadzenie sklepów z logiem CCC. W momencie podpisania porozumienia, Peeraj zarządzał 54 sklepami pod marką Polskiej firmy.
W komunikacie CCC możemy przeczytać:

“Spółka Shoe Express uprzednio nabyła od spółki Peeraj Brands International SRL zorganizowaną część przedsiębiorstwa obejmującą prowadzenie wszystkich sklepów działających pod marką CCC w Rumunii. Sklepy te były do tej pory prowadzone przez spółkę Peeraj Brands International SRL na podstawie umowy franczyzy z emitentem. Łączna wartość transakcji to 33 mln euro, przed uwzględnieniem rozliczeń związanych z kapitałem obrotowym, które nastąpią w określonym czasie po transakcji”.

Taka transakcja jest poparta z pewnością dobrym wynikiem finansowym za 2017 rok. Producent obuwia zarobił 302,3 mln zł, co jest pięciokrotnie wyższym zarobkiem, niż ten rok wcześniej. Widoczny wzrost CCC można zobaczyć również w zyskach operacyjnych, 404,5 mln zł w 2017 i 373,4 mln zł w 2016.

W planach Polskiej firmy jest rozszerzenie działalności na wschodzie. W 2018 roku planowane są umowy franczyzowe na prowadzenie sklepów m.in. w Gruzji i Kazachstanie. CCC zamierza również wejść na rynki Bliskiego Wschodu. Umowy franczyzowe planowane są w takich krajach jak: Zjednoczone Emiraty Arabskie, Kuwejt, Arabia Saudyjska czy też w Katarze

Adam Pilichowicz

.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *