Wiedźmin 3 jest już trzylatkiem z ogromnymi sukcesami

CD Projekt – działająca od 1994 roku grupa firm z branży elektronicznej rozrywki, skupiających się m.in. na tworzeniu i wydawaniu jak najlepszych gier wideo przez studio CD Projekt RED,... Czytaj dalej »

Ukończono Most na Krym

15 maja Władimir Putin uczestniczył w oficjalnym otwarciu mostu na, zaanektowany w 2014 roku przez Rosję, Półwysep Krymski. Most ten jest długi na 19 kilometrów, co czyni go najdłuższym... Czytaj dalej »

Ostatni tydzień na GPW wyglądał niczym konwent elektronicznej rozrywki, gdyż bohaterami parkietu były spółki z branży gier

Spółki z branży gier komputerowych, konsolowych oraz mobilnych zaliczyły właśnie bardzo dobry tydzień, gdzie pierwsze skrzypce zagrała perła tej branży, CD Projekt (CDR), lecz oprócz niej byli też pechowcy,... Czytaj dalej »

Elon Musk „podpala” zakłady inwestorów z pozycji krótkiej, dorzuca swoje 10 milionów

Elon Musk po raz kolejny zaskakuje swoją ekstrawagancją i niewyczerpanymi pokładami pomysłów ukazania swojej firmy oraz własnej wizji przyszłości na nią z jak najlepszej strony, bawiąc się przy tym... Czytaj dalej »

Nerwowy tydzień na rynku ropy naftowej – cena za baryłkę najwyższa od 3 lat

Ostatni tydzień przyniósł zawirowania na rynku ropy naftowej. Cena tego surowca w USA sięga powyżej poziomu 71 dolarów za baryłkę, co jest najwyższą ceną od 2014 roku. Tylko w... Czytaj dalej »

Świat patrzy jak prezydent Trump wyciąga USA z porozumienia nuklearnego z Iranem

Prezydent Stanów Zjednoczonych we wtorkowy wieczór zapowiedział koniec porozumienia z Iranem, zawartego w 2015 roku, które dotyczyło ograniczenia programu nuklearnego tego kraju w zamian za stopniowe znoszenie sankcji. W... Czytaj dalej »

Xiaomi rusza na giełdę

Xiaomi – chiński producent telefonów komórkowych i elektronicznych gadżetów, zdobywa coraz większe uznanie międzynarodowe i zalewa rynki swoimi produktami, w tym również i Polskę. Póki co, zajmuje jedną z... Czytaj dalej »

Nawet sięgając po swoje ukochane Camele widzisz okazję by zainwestować, czyli słów kilka o Wielton S.A.*

Ostatnia analiza naszego zespołu na temat spółki potwierdziła się i pozwoliła na krótką spekulacje z zyskiem, pod warunkiem wyjścia w szczycie lokalnym, czego życzymy wszystkim spekulantom. Spójrzmy na trochę... Czytaj dalej »

Sokotra już nie Jemeńska?

Podczas gdy Polacy obchodzili Święto Narodowe Trzeciego Maja, Zjednoczone Emiraty Arabskie postanowiły „wydzierżawić” wyspę Sokotrę od pogrążonego w chaosie wojny Jemenu. Jak do tego doszło? Otóż w Jemenie od... Czytaj dalej »

CCC na zakupach w Rumunii

25 kwietnia została sfinalizowana transakcja pomiędzy CCC Shoes & Bags, czyli spółką zależną CCC, a Shoe Express. Polska firma obuwnicza nabyła za 33 mln euro 100% udziałów rumuńskiej firmy... Czytaj dalej »